عوامل موثر در قیمت ملک

خانه  /  مقالات آموزشی

عوامل موثر در قیمت ملک

عوامل موثر در قیمت ملک

12 مرداد 1399  /
  • مقالات آموزشی

1.موقعیت ملک:

کیفیت مدارس محل اغلب تنها عامل مهم برای خریداران با کودکان محصل است.

نزدیکی به فرصت های شغلی محلی اولویت بسیار زیادی برای خریداران اکثریت اشتغال است.

نزدیکی به مراکز اجتماعی، خرید و تفریحی اغلب توسط خریداران جوانتر ارزشمند است، اما نقش مهمی در قیمت گذاری ملک برای همه خریداران خانه دارد.

قیمت گذاری املاک

این سه فاکتور موقعیت ملک از هم مستقل نیستند و نزدیکی به مدرسه- کار و سرگرمی – خرید – یک عامل سه گانه بسیار ارزشمند است. به طور کلی، گرفتن یک خانه که این سه فاکتور را دارد واقعا ارزشمند است و می تواند جزء خانه های با قیمت بالا باشد.

قیمت مسکن

2.ملک بدون تعمیر و آماده:

اکثر خریدارن ملک و یا خانه ترجیح می دهند ملکی را خریداری کنند که بی خرج و هزینه باشد .

به عنوان مثال خانه ای که دارای کمد دیواری و کابینت های مدرن است و یا دارای امکانات سرمایی و گرمایشی پیشرفته است را نسبت به خانه ای که فاقد این امکانات است ترجیح می دهند.

چون ملکی که دارای هزینه های تعمیر و یا ارتقا است به طبع یک هزینه مازادی روی دوش خریدار می افتد و خود خریدار ملک بعد از خرید خانه اش موظف است این تغییرات را اعمال کند.

قیمت گذاری املاک در اندیشه

3.تعداد اتاق خواب ها:

یکی دیگر از عوامل موثر قیمت گذاری ملک ، تعداد اتاق خواب بیشتر است. این یکی از عواملی است که برای خریداران خانه، به خصوص خریدارن فرزند دار بسیار حیاتی است و خانه های یک خوابه زیاد مورد استقبال آنها نیست.

همچنین برای خریدارنی که وسایل منزل زیادی دارند و جا به جایی و سکونت در یک خانه کوچک با اتاق خواب کم، برای آنها دشوار است.

قیمت گذاری املاک اپارتمان

قیمت مسکن

4.افزایش قیمت مصالح:

افزایش قیمت مصالح از جمله گچ و سیمان، یکی دیگر از عوامل حیاتی قیمت گذاری املاک است. وقتی که قیمت مصالح بالا رود در نتیجه آمار ساخت و سازهای مسکن پایین می آید و نتیجه منفی یی که در بازار مسکن به وجود می آید: نرخ تقاضای بالا با تعداد کم مسکن است